Om oss
Bursdager i februar: Oddny Kopperstad (14. februar) Og John Michael Belseth (24. februar) - Vi gratulerer. Guds rike velsignelse!

OM NYTT LIVS SENTER OG PASTOREN

 

Hans Reite er pastor i Nytt Livs Senter. Han er født i, og bor i Volda, og

han ble frelst i 1972. I 1975 gikk han på Smyrna bibelinstitutt og traff der sin kjære Edit, som han gifta med.

 

De reiste til Japan i 1977, og var misjonærer fram til 1996.

De arbeidet ved Nytt Livs Lys trykkeri, og var med å startet opp flere kristne menigheter.

Hans og Edit har tre barn og to barnebarn. I 1998 flytta dem til Volda og deltok i menigheten Betel.

Etterhvert fikk Hans et kall til Ørsta, og starta i år 2000 menigheten Nytt Livs Senter, med fem medlemmer. Det har vokst til ca 90 medlemmer i dag, som Hans sier : Ved Guds nåde.....

 

Idag står menigheten på en plattform der evangeliet står i sentrum, og Guds nåde og salvelse er i rikt monn tillagt menigheten.

 

Amen.

 

 

 

OM STYRET

Hans Reite

Styreleder

Hans@nyttlivssenter.no

Elin Roksvåg Torkildsen

Sekretær

Elin@nyttlivssenter.no

 

 

Hanne Birte Koppen

Kasserar

Hanne.Birte@nyttlivssenter.no

 

 

Solomon Mwamba

Styremedlem

Solomon@nyttlivssenter.no

 

 

Oddny Kopperstad

Styremedlem

Oddny@nyttlivssenter.no

 

 

John Belseth

Redaktør Nyttlivssenter.no

John@nyttlivssenter.no

 

 

Hans Reite

Pastor i Nytt Livs Senter

Telefon:     93 82 01 72

Email:        Hans@nyttlivssenter.no

Adresse:   Kyrkjegata 39, 6151 Ørsta

Brreg:        988125946

Kyrkjegata 39, 6150 Ørsta                                                                         Konto:  3991.0418401                                                                 Pastor, Hans Reite

                    post@nyttlivssenter.no                                                                                Vipps! nr: 507177                                                                           Tlf: 93820172